Co bierzesz pod uwagę szukając pracy?

Wiesława: mam duże, bo ponad piętnastoletnie doświadczenia na stanowisku samodzielnej księgowej. Dlatego, gdy postanowiłam zmienić pracę, zwracałam uwagę przede wszystkim na możliwość rozwoju, podejmowania szkoleń oraz zyskiwania podwyżek. Przede wszystkim zależało mi na możliwości szkoleń. Księgowość i rachunkowość to dziedziny, w których wszystko często się zmienia, aby być dobrym księgowym trzeba być zawsze na bieżąco. W mojej poprzedniej pracy trudno było uzyskać zgodę szefa na jakikolwiek kurs czy szkolenie. Wszystkiego zawsze musiałam dowiadywać się na własną rękę, dlatego też postanowiłam, że w nowej firmie muszę mieć możliwość szkolenia.

Irena: ja gdy szukałam i zmieniałam pracę brała pod uwagę lokalizację biura. Jestem matką trójki dzieci, chciałam pracować w miejscu, które będzie stosunkowo niedaleko mojego miejsca zamieszkania, abym nie musiała tracić dwóch godziny dziennie na dojazd do i z pracy. Gdy znalazła biuro pod adresem – Karmelicka 27 w Krakowie, stwierdziłam, że lepszej lokalizacji nie mogłam sobie wymarzyć. Położone jest przy Alejach, niedaleko Placu Inwalidów, bez trudu, w dwadzieścia minut jestem na miejscu. Ta lokalizacji spełniała wszystkie moje kryteria.

Cecylia: jestem na etapie życia, gdzie wiem, że aktualnie na moim stanowisku nie mogę zarabiać więcej. Gdy zmieniałam pracę szukałam miejsca, w którym wiem, że będę mogła się rozwijać i awansować. Zależało mi na tym, by móc się rozwijać i awansować. Za awansem zaś idzie podwyżka. Duże znaczenie miał też odpowiedni pakiet dodatkowych świadczeń. Wiedziałam, że na wyższe wynagrodzenie nie mogę liczyć, chciałam więc znaleźć pracę, gdzie będę miała dobry pakiet socjalny.

Damian: dla mnie najważniejsza, gdy szukam pracy jest pensja. Chcę zarabiać tyle, abym mógł zaspokoić wszystkie swoje potrzeby. Nie chcę co miesiąc martwić się czy przeżyję do 10 – tego. Dlatego zawsze wybiorę firmę, która da mi więcej. Poza tym uważam, że jeśli firma dobrze płaci pracownikom, to oznacza, że ich szanuje.