Masaż, który łatwo można wpleść w swój plan dnia

Masaż biurowy jest bez wątpienia szczególnym przykładem masażu, który dedykowany jest wszystkim tym osobom, które każdego dnia wiele godzin spędzają za biurkiem. Niestety, takie ułożenie nie jest naturalne, a w konsekwencji regularnej pracy w takiej pozycji, może pojawić się bolesność kręgosłupa, bóle pleców oraz sztywnienie karku. Taka praca sprzyja również prowadzeniu siedzącego trybu życia, który również nie należy do zdrowych i korzystnych dla naszego samopoczucia. Właśnie dlatego też warto regularnie korzystać z różnego rodzaju zabiegów o charakterze fizjoterapeutycznym, które będą niwelować wpływ przyjmowanej na wiele godzin, niekorzystnej pozycji za biurkiem. Lista dostępnych i polecanych zabiegów jest bardzo szeroka. Tak naprawdę, poprawnie przeprowadzony masaż leczniczy może zdziałać cuda i może znacząco poprawić nasze samopoczucie. Jednakże, co w sytuacji, kiedy naprawdę trudno jest nam znaleźć czas na regularne wizyty w gabinecie fizjoterapeuty? Jest na to rozwiązanie!

Masaż, który odbywa się w miejscu pracy

Na tym właśnie polega masaż biurowy, na temat którego więcej szczegółów można znaleźć na stronie https://iclb.pl/zabiegi/masaz-leczniczy/. Jest to bardzo krótka forma masażu leczniczego, który trwa zaledwie kwadrans- tyle ile przerwa w pracy. To istotne, gdyż masaż jest wykonywany w miejscu pracy osoby, która chciałaby z niego skorzystać. Fizjoterapeuta umawia się więc z nami na konkretną godzinę tak, aby możliwe było przeprowadzenie masażu w najbardziej dogodnej dla nas chwili. Do masażu biurowego nie trzeba się w specjalny sposób przygotowywać, gdyż jest on wykonywany przez ubranie. Fizjoterapeuta zabiera również ze sobą specjalny sprzęt, gdyż masaż ten wykonuje się na specjalnych krzesłach.

Co w praktyce uwzględnia taki masaż?

Ma on bardzo skondensowaną formę. Jeszcze przed jego rozpoczęciem możemy wskazać fizjoterapeucie miejsca, w których odczuwamy bolesność lub sztywnienie. Dzięki temu masaż ma szansę być odpowiednio ukierunkowany na te partie ciała, które najbardziej go potrzebują. Zazwyczaj, podczas masażu stosowane są techniki znane z masażu klasycznego- ugniatanie, rozcieranie, głaskanie, masowanie- czyli dotyk o różnej skali intensywności. Masaż ten charakteryzuje się wysoką skutecznością i już w 15 minut potrafi sprawić, że poczujemy się znacznie lepiej. Tym samym można się zrelaksować i dodać sobie energii na całą resztę dnia. Ogromną zaletą takiego masażu jest przede wszystkim jego mocno skondensowana i ukierunkowana forma na konkretne partie ciała. Dodatkowo, nie trzeba już martwić się tym, że taki masaż za pewne byłby dla nas pomocny, ale w praktyce- nie mamy na niego czasu. Planując go w swojej przerwie w pracy wykorzystujemy swój czas wolny do maksimum, ale też robimy coś istotnego dla własnego zdrowia i samopoczucia. Za pewne dlatego mówi się, że jest to usługa idealnie wpisująca się w korporacyjny styl życia i dedykowana osobom pracującym na przykład w korporacjach. Masaż ten dodatkowo pozwala na chwile odreagować i pozbyć się uczucia stresu.