Pielęgnacja, która zapobiega łysieniu androgenowemu

Istnieje przynajmniej kilka różnych czynników, które mogą powodować wypadanie włosów. Bardzo istotne jest, aby w miarę szybko zdiagnozować u siebie ten problem i spróbować mu zaradzić. Na początku sami możemy spróbować przeprowadzić odpowiednią terapię zaradczą.
Nadmierna utrata włosów może pojawić się wraz z wiekiem, znacznie częściej dotyczy także mężczyzn niż kobiet. Czynnikami, które to powodują może być odziedziczenie genu, który powoduje łysienie, ale i wysokie stężenie testosteronu w organizmie- hormonu, który przetwarzany do dihydrotestosteronu bardzo mocno osłabia mieszki włosowe.

W jaki sposób poradzić sobie z tym problemem?

W momencie, kiedy zauważymy problem z wypadaniem włosów, warto zacząć stosować specjalne preparaty pielęgnacyjne, które pomagają poradzić sobie z łysieniem. Takim preparatem jest chociażby lotion Complidermol. Pomaga on wzmocnić włosy na całej ich długości, skóra głowy jest też stymulowana do tego, aby wytwarzać nowe cebulki włosowe, gdyż poprawia się jej ukrwienie. Co ważne, produkt łączy w sobie dwie ważne cechy- delikatność i skuteczność. Nie powoduje skutków ubocznych, gdyż jest oparty o naturalne wyciągi i ekstrakty roślinne, takie jak ekstrakt z śliwki afrykańskiej, miłorzębu japońskiego czy palmy sabałowej. Jego stosowanie nie wiąże się więc z żadnym ryzykiem.

W jaki sposób stosować ten preparat?

Więcej informacji o tym produkcie można znaleźć na stronie https://sklep.centrumzdrowegowlosa.pl/ampulki-lotiony-przeciw-lysieniu-androgenowymu/1812-lotion-przeciw-lysieniu-androgenowemu-complidermol-5-alfa-120ml.html. Dość istotne jest, aby stosować go regularnie. Warto potraktować to jako specjalną kurację. Lotion Complidermol należy stosować przynajmniej przez 2 miesiące nakładając go dwa razy dziennie- rano i wieczorem. Należy wykonać od 8 do 12 pociągnięć z preparatem od nasady włosów w dół, dodatkowo wmasowując produkt w skórę głowy. Preparat jest przyjemny do stosowania i nie powoduje dyskomfortu.