Prace, które w przyszłości mogą być wykonywane przez maszyny

Zadaniem każdego przedsiębiorcy jest maksymalizować zyski. Okazuje się, że wraz z rozwojem nowoczesnych technologii niektóre zawody mogą przestać istnieć, gdyż prace wykonywane przez ludzi mogą zacząć wykonywać maszyny. Szacuje się, że w kolejnych 10 latach aż o 25% prac obecnie dostępnych może zostać całkowicie zautomatyzowanych.

Automatyzacja i redukcja etatów

Proces automatyzacji i idąca w konsekwencji redukcja etatów nie jest niczym nowym. Pracę jednej maszyny kiedyś wykonywało 4 ludzi, teraz wystarcza sam operator po to, aby kontrolować te aspekty pracy maszyny, które odróżniają ją od prawdziwych pracowników. Część zawodów, które mogą wyginąć w kolejnych latach wcale nie wydaje się tak oczywista jak zawód pracownika na taśmie produkcyjnej czy też pracownika przemysłowego. Mówi się nawet o automatyzacji sklepów, barów, a nawet służby zdrowia. Sztuczna inteligencja zmienia i będzie więc zmieniać oblicze rynku pracy.