Sposób na wygraną w przetargu

Przetarg może być doskonałym sposobem na pozyskiwanie klientów, w zasadzie bez konieczności prowadzenia działań marketingowych, są firmy, które wyłącznie na przetargach opierają swoją strategię pozyskiwania klientów, jednak jest jedna zasadnicza kwestia, o której należy pamiętać czyniąc z przetargu główne źródło pozyskiwania klientów – przetarg musi zostać wygrany, aby firma miała klientów. Istnieje kilka istotnych elementów, na które warto zwrócić uwagę chcąc wygrać przetarg, może to być zarówno odpowiednia rekomendacja, jak i gwarancja ubezpieczeniowa usunięcia wad i usterek. Aby wygrać przetarg należy zatroszczyć się by firma stała się najlepszym możliwym wyborem dla rozpisującego przetarg.

By tak się stało firma powinna:

1.Atrakcyjne ceny i dobre jakości produkty lub usługinie ma się co oszukiwać, w postępowaniu przetargowym znaczenie ma ta oferta, która prezentuje dobrą jakość w stosunku do ceny. Choć czasem zdarza się, że to właśnie cena stanowi główne kryterium decyzyjne, dlatego też firma przystępująca do przetargu powinna zwrócić uwagę na swoją ofertę i zatroszczyć się, by wypadła ona atrakcyjnie na tle konkurencji. Ceny nie mogą być zbyt wysokie, bo to w zasadzie stawia firmę na przegranej pozycji, nie mogą być też zbyt niskie, bowiem każda firma musi zarabiać.

2.Posiadać portfolio klientów w tej samej branży co firma rozpisująca przetarggdy oferty są zbliżone jakościowo i cenowo, wówczas rolę zaczynają odgrywać inne czynniki. Jednym z takich czynników jest doświadczenie w branży oraz obsługa podobnych do firmy organizującej przetarg – klientów. Daje to organizatorowi przetargu przeświadczenie, że firma, która współpracowała już z daną branżą zna jej specyfikę i będzie dobrym wyborem.

3.Gwarancje i ubezpieczeniaprzekonać do siebie firmę rozpisującą przetarg można także poprzez przedstawienie jej różnorodnych gwarancji. Gwarancje takie jak gwarancja ubezpieczeniowa usunięcia wad i usterek dają pewność firmie, która organizuje przetarg, że w razie wadliwego wykonania prac zostanie wypłacone jej odszkodowanie, a to znacznie podnosi poczucie bezpieczeństwa zamawiającego i może przechylić szalę na stronę firmy posiadającej takie gwarancje. Gwarancja ubezpieczeniowa usunięcia wad i usterek to nie jedyny rodzaj gwarancji jakie może zaoferować firma przystępująca do przetargu więcej na temat różnorodnych gwarancji przetargowych można znaleźć na stronie – http://gwarancjeprzetargowe.pl/gwarancja-ubezpieczeniowa-usuniecia-wad-i-usterek/).