Szukamy prawnika – jakiego wybrać?

Pomoc kancelarii prawnej może być nam potrzebna w wielu różnych sytuacjach życiowych. Oczywiście, każdy z prawników może się specjalizować w innej dziedzinie prawa, a co za tym idzie mieć na swoim koncie różne doświadczenia związane ze sprawami, które prowadził. Jeśli więc wydaje się nam, że nasza sprawa jest bardziej niszowa i specyficzna- warto poszukać kancelarii, która specjalizuje się w tej dziedzinie prawa, której ona dotyczy. Zdecydowanie najczęściej poszukiwani są specjaliści z zakresu prawa rodzinnego.

 

Sprawy rodzinne- czyli jakie?

 

W tej dziedzinie prawa zawiera się wszystko to, co związane z rodziną. W związku z tym pierwszą i najczęściej spotykaną sprawą może być sprawa rozwodowa. Nie można zakończyć trwającego małżeństwa w inny sposób niż poprzez zakończenie go w sądzie i o ile nie ma konieczności zatrudniania prawnika w przypadku spraw rozwodowych- strony często się na niego decydują. Kolejnym rodzajem spraw z zakresu prawa rodzinnego, które są często spotykane są sprawy związane ze sprawowaniem opieki rodzicielskiej, sprawy związane z adopcją lub przysposobieniem. Jeszcze inne sprawy rodzinne mogą dotyczyć dziedziczenia, a więc podziału majątku po śmierci bliskiej osoby i dochodzenia swoich praw na podstawie testamentu.

 

Rozprawy sądowe- jak się do nich przygotować?

 

Zazwyczaj, prawnik jest nam potrzebny w sytuacji, kiedy okazuje się, że będziemy musieli pojawić się w sądzie- albo w charakterze pokrzywdzonego albo oskarżonego. Bardzo często to właśnie w takiej sytuacji dochodzimy do wniosku, że potrzebny nam jest prawnik, a tym samym kontaktujemy się ze specjalistami, których zatrudnia polska kancelaria prawna https://www.smr-law.at/pl/. Musimy się jednak liczyć z tym, że zanim dojdzie do rozprawy, prawnik będzie musiał zapoznać się z aktami, które nie zawsze będą w naszym posiadaniu- warto wiedzieć, że będąc osobą oskarżoną zawsze możemy mieć taki wgląd do akt udając się do czytelni, która zlokalizowana jest w sądzie- będąc w czytelni można wykonać zdjęcia potrzebnych dokumentów, a do czytelni możemy udać się sami, ale może też w naszym imieniu pojawić się tam nasz prawnik- będziemy musieli jednak wydać mu stosowane pełnomocnictwo.