Z jakich usług korzysta Twoja firma?

Barbara: moja firma przede wszystkim korzysta z usług księgowych. W zasadzie nie wyobrażam sobie prawidłowego funkcjonowania mojego przedsiębiorstwa bez pomocy ze strony mojej księgowej. Jest ona ze mną od początku – pomagała mi założyć moją działalność. Na początku rozliczała mnie, gdy jeszcze była to karta podatkowa, a teraz gdy zaczęłam lepiej zarabiać prowadzi także moją Księgę Przychodów i Rozchodów. Od przyszłego roku będzie także prowadziła kadry, ponieważ planuję zatrudnić pracowników, którzy pomogą mi usprawnić działanie mojej firmy.

Anna: ja korzystam przede wszystkim z usług kateringowych i hotelarskich. Prowadzę agencję zajmującą się organizacją wesel. Dlatego też współpraca z innymi firmami jest moim chlebem powszednim. Okazjonalnie korzystamy także z innych usług, ale te związane z udostępnianiem sali weselnej, dostarczaniem jedzenia, oprawą muzyczną oraz hotelem są najczęstsze, bo z tych usług chcą korzystać niemal wszyscy nasi klienci – niektórzy mają po prostu jeszcze dodatkowe wymagania.

Jarosław: ja i moja firma już od dawna korzystamy z usług tej firmy – bttp.pl. Jest to organizacja zajmująca się doradztwem podatkowym. Początkowo nie byłem przekonany, czy takie usługi są mi potrzebne. Gdy firma się rozrosła i zaczęliśmy sprzedawać zagranicę okazało się, że musimy także prowadzić dokumentację cen transferowych, nasze księgowe nie bardzo umiały sobie z tym poradzić, dlatego zdecydowaliśmy się skorzystać w tym zakresie z profesjonalnych usług. Był to strzał w dziesiątkę, bo okazało się, że oni świetnie przygotowali dokumentację, postanowiłem więc sprawdzić co mogą zrobić z moimi podatkami. Zanim nie zacząłem z nimi współpracy nie wiedziałem, że mogę korzystać z tylu różnych ulg.

Brygida: moja firma ma profil międzynarodowy, często świadczymy usługi także na rzecz zagranicznych klientów. W związku z tym dokumenty, które przesyłamy i które otrzymujemy są w różnych językach. W wielu przypadkach muszą one zostać przedstawione w urzędach, dlatego też usługami z których korzystamy najczęściej są usługi tłumaczeń z różnych języków. Ważne jest także to, że biura z którymi współpracujemy muszą być prowadzone przez tłumaczy przysięgłych.

Jolanta: co tu dużo mówić, komputer potrafię obsługiwać w taki zakresie jaki jest potrzebny mi do pracy i rozrywki, dlatego jeśli w mojej firmie coś się zepsuję – natychmiast dzwonię po informatyków. I to właśnie z ich usług korzystam najczęściej, nie wyobrażam sobie prowadzenia firmy bez wsparcia informatycznego.