Czy w biznesie liczy się to jak wyglądamy?

Odpowiedniej prezencji często wymaga się od pracowników korporacji, jest też wymagana w różnego rodzaju innych zawodach, gdzie zazwyczaj konieczny jest kontakt z klientem. Dostosowanie się do wymagań dress code jest w takim przypadku konieczne i nieraz bezrefleksyjnie podchodzimy do tego tematu uznając, że jest to coś, czego się po prostu od nas wymaga. Dopiero w momencie, kiedy nikt nie narzuca nam własnej woli, a my zaczynamy pracować na własny rachunek, zastanawiamy się, czy faktycznie ten sposób prezentacji własnej osoby podczas kontaktów z klientami ma znaczenie. A odpowiedź jest prosta- ma ogromne znaczenie!

 

Wygląd czyni profesjonalistę

 

Dobry wygląd w biznesie pozwala wywrzeć na klientach określone wrażenie. Możemy się wydawać znacznie bardziej wiarygodni, kompetentni i doświadczeni, jeśli zadbamy o elegancki i schludny strój, zgodny z dress code biznesowym. Ubiór to jedno, a skompletowanie odpowiedniej garderoby nie powinno stanowić dla nas problemu. Dodatkowo, mając wolność wyboru, sami możemy decydować o tym, kiedy odpowiedni będzie garnitur czy garsonka, a kiedy wystarczy założyć coś bardziej w stylu casual, ale nadal eleganckiego i w dobrym guście. To wyczucie zyskujemy wraz z doświadczeniem i widzimy, w jaki sposób jesteśmy odbierani przez klientów.

 

Dobry wygląd to także odpowiedni makijaż, a także wszystko to, co klient widzi podczas spotkania. Dlatego też takie problemy jak wypadanie włosów należy zacząć rozwiązywać już w momencie, kiedy się pojawiają. Wypadanie włosów może być spowodowane przez różne czynniki- złą dietę, nieodpowiednią pielęgnację, zmiany hormonalne, a także stres. Aby poradzić sobie z tym problemem i zawsze dobrze wyglądać, czasem nieodzowna może się okazać pomoc specjalisty, a w tym przypadku trychologa. Dzięki dogłębnej analizie skóry głowy, a także stanu samych włosów, można odpowiednio dobrać pełną kurację, której skuteczność na pewno jest większa niż w przypadku stosowania losowo wybranych produktów drogeryjnych. Jeśli więc chcemy zadbać o swój wygląd w sposób profesjonalny- udajmy się do specjalisty, który nam w tym pomoże.