roślina na biurku

Przestrzeń biurowa przyjazna dla pracowników

Bardzo często można usłyszeć o tym, że dobrze urządzone biuro może znacząco podnieść efektywność pracy osób zatrudnionych. Dlatego też tak wielu pracodawców, zaraz po tym, kiedy już zdecyduje się na wynajęcie konkretnego lokalu, zastanawia się jak zorganizować przestrzeń i jakie udogodnienia dla pracowników, aby poprawić komfort pracy. W końcu, biuro przyjazne pracownikowi to przestrzeń, w której wszyscy czują się na miejscu i która odpowiada na wszystkie potrzeby osób w takiej przestrzeni przebywających. Zobacz przykładową listę udogodnień: https://www.herbewo.krakow.pl/udogodnienia/

Odpowiedni metraż, który gwarantuje komfort

Najlepiej ani za dużo, ale też nie za mało. Każdy z pracowników powinien mieć duże biurko z wydzielonym boksem, w którym zmieści się fotel, ale też i będzie miejsce do przechowywania dokumentów. Zarówno biurka jak i fotele powinny być wygodne, gdyż to one mocno wpływają na komfort wielogodzinnej pracy przy komputerze. Jeśli dzielimy biurka pracownicze na pomieszczenia, warto pomyśleć, jakich pracowników ze sobą zestawiać, aby ułatwić im komunikację podczas przygotowywania określonych projektów. Jeśli dane stanowisko jest związane z częstymi telefonami do klientów- warto tak przemyśleć aranżację przestrzeni, aby osoba cały czas głośno rozmawiająca przez telefon nie przeszkadzała tej drugiej osobie, której praca wymaga skupienia. Zawsze doskonale sprawdza się też wydzielenie oddzielnej kuchni pracowniczej oraz aranżacja nawet niewielkiej stołówki. To miejsce, gdzie można chwilę odpocząć, spędzić wspólnie przerwę, zrobić sobie kawę i coś zjeść, ale i jednocześnie- nie przeszkadzać osobom, które w tym czasie nie mają przerwy tylko pracują. Równie ważnym pomieszczeniem jest też sala konferencyjna lub też pokój do spotkań biznesowych. Odbywanie takiego spotkania przy czyimś biurku lub co gorsza przy innych, pracujących w tym czasie osobach jest całkowicie nieefektywne i stawia firmę w bardzo złym świetle.

Odpowiednia aranżacja

Kolory ścian powinny być jasne, aby nie powodowały dodatkowego zmęczenia u pracowników. Neutralny kolor mebli można ocieplić dodając kilka donic z kwiatami oczyszczającymi powietrze. Widok naturalnej zieleni działa kojąco i pomaga walczyć ze stresem. Biuro powinno być dobrze doświetlone, ale oprócz światła sztucznego, warto wpuszczać do środka także światło naturalne. Pewnym standardem są też klimatyzatory w poszczególnych pomieszczeniach, które bardzo docenia się w upalne lato. Biuro powinno mieć też odpowiednią przestrzeń do przechowywania dokumentów- najlepiej w formie zamykanych szaf. Kiedy wszystko można ukryć w ich wnętrzu, całe pomieszczenie wydaje się mniej zabałaganione, harmonijne i wręcz minimalistyczne.

Dowiedz się więcej o biurze przyjaznym pracownikowi. Sprawdź https://www.herbewo.krakow.pl/blog/biuro-przyjazne-pracownikowi/