strona internetowa

Startujemy z firmą- o czym powinniśmy pamiętać?

Tak naprawdę tych spraw, o których powinniśmy pamiętać przy zakładaniu firmy jest naprawdę bardzo wiele. Możemy czytać na czym polega biznes od podstaw, jednakże najwięcej i tak nauczymy się już w momencie, kiedy nasza działalność będzie już normalnie funkcjonować. Mając fach w ręku i wiedząc, co robić, aby obsługa zleceń lub sprzedaż towarów była w pełni profesjonalna- pozostaje nam przede wszystkim czekać na klientów lub też zacząć ich w jakiś sposób pozyskiwać na własną rękę. Co zrobić, aby nie tracić czasu i od razu efektywnie pracować nad rozwojem biznesu?

Strona internetowa jest naprawdę bardzo ważna

Jej posiadanie jest obecnie niejako pewnym standardem. Powinniśmy więc zająć się jej tworzeniem chociażby po to, aby nie pozostawać w tyle za konkurencją. Tak naprawdę, to nie musi być rozbudowany portal z milionem informacji- absolutnie wystarczająca będzie prosta strona- wizytówka, która podążając za bieżącymi trendami- może być nawet stroną typu one-page. Stworzenie strony internetowej może polegać na adaptacji gotowego silnika, który dostępny jest na darmowej licencji, alternatywę natomiast stanowi dedykowany system CMS. Pierwsze rozwiązanie będzie na pewno znacznie tańsze, a w praktyce okazuje się, że wcale nie musi być gorsze. Pamiętajmy jednak o tym, że zaprojektowana strona powinna być przyjazna dla użytkownika, intuicyjna i przejrzysta. Ważne, aby użytkownicy szybko mogli zlokalizować na niej kluczowe informacje- ofertę, a także dane kontaktowe. Ostatnią istotną rzeczą jest to, aby strona była responsywna, co w praktyce oznacza, że powinna równie dobrze wyświetlać się na urządzeniach przenośnych, co na stacjonarnych. Równie dobrze możesz zlecić stworzenie swojej strony profesjonalnej firmie takiej jak https://brandbay.pl/projektowanie-stron-www.

Strona gotowa? Czas na jej reklamę

Sama strona to jednak nie wszystko. Jeśli nie będziemy jej reklamować- najprawdopodobniej mało kto będzie ją odwiedzał. Dlatego też warto zorientować się w dostępnych rodzajach kampanii reklamowych już w momencie, kiedy prace nad stroną idą ku końcowi. Od czego zacząć reklamę firmy? Do jednych z najpopularniejszych kampanii należą obecnie reklamy w wyszukiwarce internetowej Google. Można do nich podejść w dwojaki sposób- poprzez kampanie w systemie Google Ads oraz przez pozycjonowanie strony. Obie te metody są uznawane za kampanie efektywnościowe. Oznacza to, że w przypadku, kiedy zdecydujemy się na taki typ reklamy- płacimy za efekt. W pierwszym przypadku efektem są konkretne kliknięcia użytkowników w reklamy, które bezpośrednio prowadzą użytkownika do naszej strony firmowej. W przypadku pozycjonowania za efekt uznaje się wypracowane pozycje strony w wyszukiwarce na wcześniej zdefiniowane słowa kluczowe.

Ogromną zaletą takich kampanii jest to, że można dość precyzyjnie mierzyć ich efektywność. Możemy więc łatwo szacować zwrot z inwestycji w reklamę i reagować w momencie, kiedy wydaje się nam, że kampania działa zbyt słabo. Obie te kampanie- Linki Sponsorowane oraz pozycjonowanie- są wprost idealne na rozruch dla firm, które dopiero co rozpoczęły swoją działalność.