Rejestr REA w Hiszpanii, jak uzyskać certyfikat?

Otwierasz firmę budowlaną lub remontowo-budowlaną w Hiszpanii? Jeśli tak, będziesz potrzebować certyfikatu REA. Wyrobienie certyfikat REA niestety wymaga wielu formalności, ale jest konieczny w branży budowlanej. Każda wspólnota autonomiczna Królestwa Hiszpanii posiada swój własny rejestr REA. Należy aplikować o wpis do rejestru w miejscu odpowiednim dla siedziby firmy.  Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie kancelarii Gestoría, S.L  accountingservicesinspain.com. 

 

Czym jest rejestr REA?

Każda firma budowlana w Hiszpanii musi uzyskać wpis do rejestru REA (Registro de Empresas Acreditadas en el Sector de Construcción). Celem Rejestru Firm Akredytowanych (REA) jest poświadczenie, że firmy działające w sektorze budowlanym spełniają wymagania wydajnościowe i jakościowe w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy. Każda firma, która zamierza być zatrudniona lub zlecona do pracy na placu budowy w Hiszpanii, musi być zarejestrowana w REA. Od 2008 roku firmy zlecające lub podzlecające wykonanie jakichkolwiek prac budowlanych muszą udowodnić, że ich firmy wykonawcze lub podwykonawcze posiadają certyfikat REA.

Jak złożyć wniosek?

Jak wygląda procedura wyrobienia certyfikatu dla swojej firmy? Po pierwsze pracownicy firmy powinni przejść szkolenie z bezpieczeństwa i higieny pracy na budowie. Wniosek o wpis do rejestru można złożyć osobiście lub online. Ważne: chociaż wniosek o wpis składa się tylko w rejestrze autonomicznej wspólnoty, w której znajduje się siedziba firmy, to certyfikat jest ważny w całej Hiszpanii.

Jak wygląda odnowienie certyfikatu?

Certyfikat REA jest ważny przez 3 lata. Potem można ubiegać się o przedłużenie certyfikatu.  Wniosek o odnowienie rejestracji w REA należy w ciągu sześciu miesięcy przed wygaśnięciem ważności certyfikatu. Jeśli tego nie dopilnujesz, Twój wpis w rejestrze zostanie anulowany. 

Jak uzyskać akredytację REA? Pomoc!

Jeśli potrzebujesz pomocy w uzyskiwaniu certyfikatu REA, skorzystaj z usług profesjonalnej kancelarii pomagającej zagranicznym przedsiębiorcom załatwiać formalności w Hiszpanii.  Kancelaria Gestoría Ramon Santafe, S.L. od lat zajmuje się wspieraniem anglojęzycznych  klientów w prowadzeniu firmy na hiszpańskim rynku. Pomaga także przedsiębiorcom z branży budowlanej.  Fachowcy szybko i sprawnie uzyskają dla Ciebie wpis do rejestru REA. Nie musisz sam przejmować się formalnościami, zaufaj profesjonalistom. Oszczędź czas i nerwy. Skup się na tym, na czym się znasz. 

Oprócz uzyskania certyfikatu REA kancelaria Gestoría Ramon Santafe, S.L pomoże Ci także z założeniem spółki czy prowadzeniem księgowości. Profesjonalnie, przejrzyście, rzetelnie. 

Nie ma na co czekać! Zarejestruj się w rejestrze i zarabiaj w branży budowlanej w Hiszpanii. Zapoznaj się z ofertą kancelarii i biura rachunkowego na stronie accountingservicesinspain.com.