Ukończenie jednej z największych inwestycji PKN Orlen

Największa instalacja energetyczna to blok gazowy posiadający moc 596 MWe. Realizacja projektu przypadła płockiej rafinerii PKN Orlen. Szacuje się, że już za około pół roku będzie można wykorzystywać blok do produkcji energii i uruchomić stacje, za pośrednictwem której ciepło będzie mogło także popłynąć do krajowej sieci.
– Tego rodzaju blok gazowy może zmieniać moc w dużym zakresie i będzie w stanie produkować tyle, ile system potrzebuje. Szybko będzie można też reagować na zmieniające się zapotrzebowanie. To wygodne rozwiązanie, które jest stosowane coraz częściej tym samym propagując energetykę opartą na gazie.
– Gorąca para produkowana przez blok będzie wykorzystywana w samej rafinerii, tak jak i energia elektryczna, której nadwyżka popłynie do krajowej sieci.
– Określa się, że będzie to najnowocześniejszy blok gazowy tego typu w całej Polsce.