Wybrano najlepsze platformy Forex

Co możemy dziś powiedzieć o rynku Forex? Na pewno, że jest on bardzo przyszłościowy. Trzeba mieć bowiem na uwadze, że na inwestycje na tym rynku finansowym decyduje się coraz większa rzesza Polaków, choć oczywiście nie tylko nasi rodacy na nim inwestują, bo jest to platforma handlowa znana na całym świecie. Skoro tak warto przyjrzeć się również wszelkim platformom, które umożliwiają nam takie inwestycje. Brokerów jest dziś bowiem na rynku pod dostatkiem. Nie oznacza to jednak, że wszystkie firmy oferujące takie usługi są sobie równe. Kto w tym zestawieniu wypada więc najlepiej?

Oceny czytelników parkiet.com

Weźmy tutaj pod uwagę, że ankieta została przeprowadzona na portalu parkiet.com, który każdemu miłośnikowi gry na giełdzie czy rynku Forex znany jest bardzo dobrze. Czytelnicy oceniali kilkanaście biur maklerskich, przyznając im gwiazdki.

Na uwagę zasługuje tutaj również jeszcze jeden fakt. Otóż średnia ocena, jaka wystawili czytelnicy takim biurom to zaledwie trójka z plusem. Co to oznacza w praktyce? Tylko to, że wiele biur maklerskich ma w dalszym ciągu bardzo wiele do poprawy, a ich usługi nie są kompletne.

Zwycięskie HFT Brokers

Pierwsze miejsce przypadło HFT Brokers, który otrzymał pięć gwiazdek. Taki wynik nie jest jednak szczególnie zaskakujący. Wszystko dlatego, że w ubiegłym roku biuro to otrzymało nagrodę Byka i Niedźwiedzia w kategorii najlepsza platforma Forex. Inwestorzy firmę tę cenią przede wszystkim za narzędzie High Speed Trading, które pozwala na błyskawiczne zawieranie transakcji.

Tak samo oceniona została oferta Bossa FX, co też trzeba zrozumieć. Ten dom maklerski w swoim dorobku ma cała masę Niedźwiedzi i Byków. W tym przypadku uwagę trzeba zwrócić na nowoczesne technologie, do których przywiązuje się tu ogromną wagę.

CMC Markets, XTB oraz Admiral Markets

Na cztery gwiazdki zostały ocenione trzy biura maklerskie, a więc CMC Markets, XTB oraz Admiral Markets. Pierwszy z tych podmiotów to przecież jeden z największych brokerów Forex na całym świecie. Admiral Markets to podobnie jak CMC Markets firma wywodząca się z Wysp Brytyjskich. Ten podmiot cechuje między innymi bardzo silny zespół analityczny, na czele z Marcinem Kiepasem, a więc jednym z najlepszych fachowców na całym polskim rynku.

Pozostałe

Pozostałe firmy zostały ocenione na trzy gwiazdki lub jeszcze gorzej. Jednakże nie zapominajmy, że ankieta nie dotyczyła wszystkich biur maklerskich w Polsce. Odnosząc się do tych, które się w tym zestawieniu nie znalazły, uwagę zwrócić trzeba na platformę GuruTrader.com, która w szybkim tempie zyskuje na popularności.

W tym przypadku do czynienia mamy z brokerem STP. Dlatego też nie tylko mamy tu dostęp do bezpośrednich notowań rynkowych, ale także interesy brokera nie kolidują z interesami inwestora. Jeśli w związku z tym zastanawiacie się nad wyborem dobrego biura, warto tę pozycję dopisać do swojej listy i platformie GuruTrader.com przyjrzeć się nieco bliżej. Wielu powodów do narzekań w tym przypadku mieć nie powinniśmy.