Wynajem długoterminowy – alternatywa dla kupowania auta do firmy

Każdy przedsiębiorca wie, jak ważna jest sprawna i dopasowana do potrzeb firmy flota samochodowa. Jest kilka sposobów na to, jak zapewnić jej stałe środki transportu – można zdecydować się na kredyt, wziąć auta w leasing lub skorzystać z usługi wynajmu długoterminowego. To ostatnie rozwiązanie cieszy się w Polsce coraz większym uznaniem. Dlaczego wynajem długoterminowy jest świetną alternatywą dla kupowania auta do firmy?

Wynajem długoterminowy – Kraków

Jeszcze do niedawna istniał przepis prawny, który mówił, że jedynie duże przedsiębiorstwa mogły zdecydować się na wynajem długoterminowy. Nie był on więc szerzej znany i popularny, ponieważ małe i średnie firmy musiały się zadowalać kredytem lub leasingiem przy finansowaniu swojej floty samochodowej.

Na szczęście przepisy uległy zmianie. Obecnie każda firma, niezależnie od swojej wielkości, może skorzystać z usługi wynajmu długoterminowego. Wystarczy, że posiada na własność jeden samochód.

Wypożyczalnia Partner Cars w Krakowie oferuje swoim Klientom, którzy zdecydowali się na wynajem długoterminowy, specjalne zniżki i atrakcyjne pakiety dodatkowe. Okres wynajmu nie może być dłuższy niż 12 miesięcy. Po tym czasie można przedłużyć usługę, wybrać inne warunki i zmienić samochód lub też rozwiązać umowę.

Korzyści, jakie niesie wynajem długoterminowy – Kraków

Wynajem długoterminowy jest bardzo korzystny dla firm. Wiąże się z wcześniej ustaloną i stałą, miesięczną ratą. Przedsiębiorstwo może mieć więc pewność, że jakieś nagłe wydatki nie obciążą zbytnio jego budżetu. Do ceny wynajmu doliczone są już wszystkie opłaty za ubezpieczenia i regularne przeglądy u mechaników. W gestii pracowników, którzy korzystają z takiego samochodu, jest jedynie to, aby go tankować i dbać o jego czystość.

Wynajem długoterminowy z Partner Cars jest dużo bardziej opłacalny od leasingu, ponieważ w razie stłuczki czy awarii firma natychmiast udostępni samochód zastępczy. Zajmie się ona także wszelkimi formalnościami, dzięki czemu nie trzeba będzie w firmie oddelegowywać osoby, która będzie zarządzała całą flotą. Po zakończonej umowie można po prostu oddać samochód, nie martwiąc się procedurą jego wykupienia czy sprzedaży, jak ma to miejsce w przypadku leasingu. Jest to więc najlepsza alternatywa dostępna na rynku.