Co może dać wspólne trenowanie biegów firmie?

W sytuacji, gdy na rynku pracy obserwujemy rynek pracownika, gdzie to osoby zatrudniane dyktują warunki, a firmy dążą do pozyskania najlepszych pracowników, przedsiębiorstwa prześcigają się w ciekawych ofertach pakietów socjalnych dla swoich pracowników. W aktualnej sytuacji karta multisport staje się niemal codziennością.

Warto zatem włączyć do oferty również inne ciekawe formy aktywność, bardzo dobrym rozwiązaniem z punktu widzenia przedsiębiorstwa mogą być wspólne treningi biegowe pracowników. Taki trening przyniesie wiele korzyści nie tylko pracownikowi, ale także firmie. Warto o tym pomyśleć w kategoriach wartości dodanej. A oto pozytywne efekty, jakie może przynieść oferta tego typu treningów w firmie:

 

  1. Naturalnie uprawianie sportów wpływa pozytywnie na zdrowie pracowników – rzadziej chorują, nie mają problemów z kręgosłupem po wielu godzinach spędzonych przed komputerem i lepiej radzą sobie ze stresem. Dzięki temu rzadziej też korzystają ze zwolnień lekarskich.
  2. Wspólne treningi biegowe sprzyjają także nawiązywaniu relacji między pracownikami, a to z kolei przekłada się również na podniesienie jakości współpracy pomiędzy nimi w pracy w firmie. Nieświadomie uczą się oni współpracować, pomagać sobie wzajemnie i dążyć do jednego celu. To kolejny powód, dla którego trening z profesjonalistą może być ciekawym sposobem na tworzenie jednolitości w zespole. Więcej o roli takiego trenera można dowiedzieć się klikając w odnośnik – trener biegania w firmie.
  3. Warto także uświadomić sobie, że biegi organizowane z myślą o ludziach biznesu i ich pracownikach cieszą się coraz większą popularnością, a udział w takich wydarzeniach traktowany jest jako element prestiżu firmy i przyczynia się do budowania jej pozytywnego wizerunku. Dlatego warto zapewnić pracownikom treningi, aby osiągali oni w tego typu biegach jak najlepsze wyniki, bo to przełoży się także na pozytywne postrzeganie firmy przez otoczenie.

 

Jak widać jest wiele powodów dla których warto rozważyć zapewnienie pracownikom treningów biegowych przez firmę.