Jaka tablica na markery do domu i nie tylko?

Szukasz nowoczesnej powierzchni do przedstawiania informacji? W takim wypadku pierwszym co przychodzi do głowy jest tablica na markery, znana również jako tablica magnetyczna. Obecna w szkole, biurze oraz domu posiada wiele odmian, jakie cechuje przystosowanie do pełnienia różnych funkcji. Przeczytaj o tym które tablice magnetyczne najlepiej sprawdzą się w twoim domu, oraz jak możesz je wykorzystać do koordynowania domowego życia.

 

Dlaczego właśnie tablica na markery?

 

Na rynku możemy spotkać różne rodzaje tablicy na markery. (Przykładem może tu być oferta sklepu Biuroszkoła jaką znajdziecie pod poniższym adresem: biuroszkola.pl). Nie jest to dziwne, biorąc pod uwagę, że sprzęt ten stanowi lidera w dziedzinie narzędzi edukacyjnych. Z tablicami magnetycznymi spotykamy się jednak nie tylko w szkole, domach kultury, czy na uniwersytecie, ale też w biurach, gdzie z powodzeniem pozwalają na prezentację różnego rodzaju treści. Coraz częściej kupujemy je też do domów, gdzie pełnią wiele rozmaitych funkcji. W kolejnym paragrafie piszemy o nich szczegółowo.

Suchościeralna, a może ceramiczna powierzchnia?

 

Tablica magnetyczna do domu przeznaczona jest najczęściej dla dziecka. Z jej pomocą dziecko może ćwiczyć pisanie, skutecznie przełamując stres związany ze staniem przy tablicy w szkole, a także po prostu kreatywnie się bawić. Z tego też powodu warto postarać się, by miała ona jak największą powierzchnię. Jeśli obecne na rynku modele nie spełniają naszych oczekiwań to warto rozejrzeć się za firmami, jakie wykonają je dla nas na zamówienie w dowolnym rozmiarze.

 

Najodpowiedniejszą tablicą do pokoju dziecięcego będzie jej suchościeralno-magnetyczna odmiana. Da to dziecku możliwość nie tylko swobodnie rysować różnokolorowymi markerami po tablicy, ale też przyczepiać do niej różnorakie elementy za pomocą magnesów. Kiedy dziecko „wyrośnie” z zabawy tablicą, może mu ona służyć jako powieszony nad biurkiem organizer.

 

Podobą funkcję tablica może pełnić również dla innych domowników. Zawieszona w kuchni lub przedpokoju stanie się miejscem, gdzie domownicy będą pozostawiać sobie wiadomości, klucze, czy też umieszczać na niej zdjęcia lub pocztówki.

 

Jeśli już mówimy o bardziej dekoracyjnych funkcjach tablic to należy wspomnieć o ich ceramicznej odmianie. Cechuje ją wysoka estetyka, połączona z praktycznością. Co prawda tablice te posiadają nieco mniejszą powierzchnię, jednak są równie praktyczne co ich więksi bracia, a przy tym wyglądają naprawdę szałowo.

Jakie markery wybrać?

 

Do pisania po tablicy magnetycznej używajmy tylko i wyłącznie pisaków od sprawdzonych producentów. Choć nie należą one do najtańszych to skutecznie ochronią naszą tablicę przed szybkim zużywaniem się. Dlaczego to tak istotne? Tani tusz zawarty w markerach złej jakości wnika głęboko w „pory” tablicy sprawiając, że jej domycie staje się bardzo trudne. Ten „efekt” zaobserwujemy dopiero po dłuższym okresie używania tanich markerów, jednak niech nas to nie zwiedzie –  domycie potraktowanej nimi tablicy graniczy z cudem i wymaga drogich, specjalistycznych środków. Dlatego też warto wyposażyć się w zestaw dobrych, różnokolorowych markerów, dzięki którym nasza tablica długo nie straci blasku.